Jei Ukraina kariauja taip kaip renka lėšas – tada pralaimės

Aš už Ukrainą ir ukrainiečius, ir norėčiau kad laimėtų, noriu kad Rusijos įsiveržėliai būtų nugalėti, bet esu realistas ir puikiai suprantu, kad geri norai patys savaime nieko nelemia. Užsidėti Ukrainos spalvų juostelės ant Facebook profilio neužtenka. Išties aš įrodysiu, kad realiais darbais mažai kas tą Ukrainą ir remia, net pats Seimas ar Ukrainos ambasada Lietuvoje…

Jau paremiau VšĮ “Mėlyna ir geltona“, bet ekipiruotė, neperšaunamos liemenės, šalmai, optika, naktinio matymo prietaisai, medikamentai, automobiliai, dronai ir apranga mažai keičia karo eigą. Reikia ginklų. Ginklų tokie geranoriški fondai negali pirkti ir tiekti. Perka valstybės. Ukrainos bankas yra atidaręs sąskaitą aukojimams tam kad būtų paremta Ukrainos kariuomenė. Ok, pagalvojau, taip dar geriau, noriu paremti tiesiogiai ir… žiauriai nusivyliau lėšų rinkimo organizavimu. Ką jie siūlo? Ogi atlikti nuskaitymą iš banko mokėjimo kortelės! Beprotiška! Įvesti kortelės duomenis, net ne prisijungus prie sistemos, įvesti CVV kodą ir tai atlikti į užsienio valstybę, man ir ne tik man, yra absoliučiai nepatikima. Rūpūs miltai, ukrainiečiai jūs neįtikėtinai naivūs, elektroninio saugumo pagrindų neturintys. Ok, net jei čia ir saugu, bet tai nekelia pasitikėjimo. Negi įvedate kortelės duomenis net neprisijungus prie sistemos? Kita vertus ko norėti iš tautos kur patriotizmo pasireiškimas yra nudažyti tvorą, šiukšlių dėžę ar autobuso sustojimą Ukrainos vėliavos spalvomis.

Objektai nudažyti Ukrainos vėliavos spalvomis – Google paieška

Tai toks naivus primityvizmas, kad trūksta žodžių. Kartais ukrainiečių naivumo nekenčiu, išties galėčiau surašyti daugiau, bet negražu kritikuoti mušamąjį šiuo momentu.

Gerai, grįžtu prie pagalbos, Ukrainos banko puslapyje apačioje yra įrašyta sąskaita: “The number of the special account: UA843000010000000047330992708“. O apačioje dar daugiau sąskaitų į kurias reiktų pervesti, priklausomai nuo to kokia valiuta yra pervedama: “For UAH remittances, For USD remittances, For EUR remittances, For GBP remittances.“

Painu, kurią sąskaitą nurodyti, ir kuris tada yra gavėjas? Bandau iš savo banko sąskaitos pervesti. Čia pervedimas į užsienį, rimtas dalykas, niekados nesu daręs ir išlindo krūvos laukelių į kuriuos aš nebežinau ką surašyti:

Krūvos langelių.

Adresas kieno? Ukrainos valstybinio banko ar banko korespondento kuris priima eurais? Ar banko korespondento duomenis SWIFT nurodyti? Interneto banke įspėja, jei neprašo, tai ir nerašykite, bet Ukrainos banko informacijoje nurodyta. Nežinau ką daryti. Tpfu. Ne nebevesiu. Dar lito laikais pavedimai į užsienį buvo nežmoniškai brangūs, ok, dabar bankas sako kad jei remi Ukrainą komisinių nebus, o jei per klaidą nuskaitys, tai grąžins, bet nesu tikras kad išvis nukeliaus. Tad ir nebevedu. Sunervino nežmoniškai.

Pradėjau ieškoti, na turėtų būti informacija. Nuoroda į Seimo puslapį: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=39809&p_k=1 Ta pati informacija. Vėl surašyti tei patys rekvizitai ir Ukrainos banko ir banko korespondento:

Iš Seimo puslapio

Nu ne, man gi reikia žinoti į kurią sąskaitą pervesti į Ukrainos ar Vokietijos. Ir taip puiki iliustracija kad net Seime, taip išeina, niekas nepervedė pinigų Ukrainos armijai, nes su šita problema net nesusidūrė, priešingu atveju būtų paaiškinta kur ir kaip.

Dar ieškau, radau Facebook’o komentaruose Ukrainos ambasados Lietuvoje puslapyje: https://m.facebook.com/ukr.embassy.Lithuania/photos/a.1409450125986627/3098208343777455

Komentarai Ambasados puslapyje

Ne pačioje ambasados skelbiamoje informacijoje, o žmonių komentaruose… Taip, ne man vienam neaiškumas.

Ką ir berašyti… Komentaruose… Na gerai, vadinasi į banko korespondento sąskaitą. O kaip su kitais langeliais? Jūs ukrainiečiai patys ir kalti, kad neišaiškinote, jūs, Ukrainos gerbėjai Seime, taip jau išeina net nebandėte patys daryti pavedimą. Viliuos komentarą parašęs Vilius Jokubaitis dirba Ukrainos ambasadoje.

P.S. Gal per daug nervinuose, bet šiais laikais tokios painiavos internete erzina. Gerai, aš pabandysiu į tą vokišką sąskaitą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s